Obchod: 0905 256 711
Servis: 0917 342 499
e-mail: ruzvel@ruzvel.sk
Inteligentný dom na dotyk

Inteligentné domy

Control4

Chcete maximum od svojho domu? Integrujte!

Control4 je otvorený systém založený na Linuxovom jadre. Vďaka tomu umožňuje vývojárom po celom svete písať vlastné ovládače, rozšírenia a aplikácie, či už pre vlastnú potrebu alebo vlastný biznis. Medzi dôležitý segment vývoja patrí integrácia Control4 do iných systémov inteligentnej elektroinštalácie. Control4 tak významne rozširuje možnosti stávajúcich systémov, ktoré neponúkajú bohaté možnosti riadenia audio / video technológií, multiroom,  videoinetrkom, vzdialený prístup, perfektnú vizualizáciu na rôznych mobilných 
platformách a veľa ďalších nadštandardných možností systému Control4.

Neustále sa stretávame s otázkou „prečo inteligentný dom a prečo Control4?“ A tiež veľmi často aj s názorom že „ja nepotrebujem multimédiá, veď mám DLNA sharing a kamery na TV si viem dať aj na HTPC“. A tiež „dnešné SMART TV dokážu to čo Control4“. V najbližších riadkoch Vám vysvetlíme základné princípy a objasníme REÁLNE fakty ako čo funguje a čo všetko s Control4 dostanete navyše.

Dnes je hitom ovládanie na smartfónoch a tabletoch. Pre svoj smartfón si stiahnete aplikáciu pre ovládanie SMART TV, XBMC, kamier, kávovaru, RGB osvetlenia, vysávača a kvantum ďalších aplikácií. A teraz si to predstavte: Chcete zapnúť TV, zhasnúť svetlo, vypnúť blu-ray a receiver. Zatiahnuť žalúzie alebo nastaviť teplotu. Neskôr chcete zmeniť hlasitosť, prepnúť kanál alebo všetko naraz vypnúť. To sa budete prepínať medzi aplikáciami alebo hľadať správny ovládač? A čo ak máte všetky prístroje schované v nábytku? Vtedy klasický IR ovládač nefunguje. Riešením je univerzálne diaľkové ovládanie, ideálne RF. Výrobcov je mnoho no Control4 toto ponúka ako základ.

Riešenie Control4 uľahčuje každý deň. Vezmeme všetku technológiu vo vašom dome a zariadime, aby spolupracovala a to úplne bez vašej námahy. Môžete ľahko ovládať svetlá, zabezpečenie, hudbu a zábavu vo svojom dome bez tucta ovládačov, bez znalosti programovania alebo knižnice plnej návodov.

Predstavte si, že jedným dotykom pustíte film, necháte zatiahnuť žalúzie a obklopí vás priestorový zvuk žiadanej hlasitosti. Po západe slnka sa automaticky zapne vonkajšie osvetlenie. Ponáhľate sa s deťmi do školy a keď sa dostanete do kancelárie, nie ste si istý: „Zavrel som garážovú bránu? Zhasol som v kúpeľni?“ Skontroluje to zo svojho telefónu, rovnako ako kamery okolo domu. Vzdialene taktiež nastavíte kúrenie alebo klimatizáciu. Dnes je už ľahké chovať sa zodpovedne.

Control 4
Foxtrot
Inels
Niko