Obchod: 0905 256 711
Servis: 0917 342 499
e-mail: ruzvel@ruzvel.sk
Inteligentný dom na dotyk

Inteligentné domy

Niko

Niko Home Control

S úspornou elektroinštaláciou Niko Home Control ovládate všetky kľúčové funkcie v dome, osvetlenie, vykurovanie, ventilácia, žalúzie… Elektroinštaláciu môžete ovládať buď pomocou dotykového displeja alebo smartfónu. Inštalácia vás motivuje, aby ste aktívne šetrili energiu, zatiaľ čo budete žiť bezpečnejšiepohodlnejšie.

obrázok

Inštalácia Niko Home Control teraz ovláda aj klimatizačné systémy typu VRV, VRF a multi-split

Niko neustále rozširuje možnosti Niko Home Control. Rozhranie HVAC a termostat HVAC umožňujú centrálne ovládať klimatizáciu VRV, VRF a multi-split systémy v celej budove. Rozhranie HVAC je nové rozhranie, ktoré umožňuje prepojenie medzi Niko Home Control a väčšinou existujúcich vzduchotechnických systémov. Každá značka vzduchotechniky používa iné rozhranie. Termostat HVAC reguluje teplotu v každej miestnosti.

Zmerajte vašu spotrebu a aktívne šetrite energiu

obrázok

Ak je to potrebné, Niko Home Control znázorní vašu spotrebu elektriny za jednotlivé izby a zariadenia aj graficky. Na eko-displeji môžete kedykoľvek vidieť aktuálnu spotrebu a spotrebu v stand-by režime. Takto viete, ktoré zariadenia spotrebúvajú v stand-by režime najviac energie. Ak máte solárne panely, môžete tiež merať, koľko elektrickej energie si vyrábate prostredníctvom nich. Chystáte sa von? S jedným stlačením eko-tlačidla môžete automaticky vypnúť osvetlenie a zásuvky alebo prestaviť ventiláciu a vykurovanie na nižší stupeň. Ihneď uvidíte zníženie spotreby. Niko Home Control pomáha šetriť a bojovať proti plytvaniu energiou.

Uvedomovanie si vlastnej spotreby energie je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, a to nielen z rozpočtových dôvodov, ale aj pre zabezpečenie budúcnosti našej planéty. Niko Home Control vám umožní podrobne sledovať vašu spotrebu plynu, vody a elektriny a zistiť spotrebu v stand-by režime. Na eko-displeji môžete kedykoľvek vidieť, koľko energie dom spotrebúva a koľko energie vyrábajú solárne panely. V dôsledku toho budete vedieť, aké spotrebiče míňajú najviac energie, čo vám dáva možnosť prijať rýchle nápravné opatrenia . Stačí stlačiť eko-tlačidlo, a hneď vidíte, ako sa spotreba badateľne zníži.

obrázok

Vyberte si klímu, ktorá vám vyhovuje

S Niko Home Control, môžete určiť teplotu v jednotlivých izbách z jedného centrálneho ovládacieho miesta vo vašej domácnosti. Je len na vás, v ktorej miestnosti bude príjemne teplo, a kde, naopak, primerane chladno – presne tak, ako vám to vyhovuje. Okrem toho môžete jemne doladiť ventiláciu, žalúzie a klimatizáciu, jedno podľa druhého. To zaisťuje nielen extra pohodlie, ale tiež ušetrí veľa peňazí, ktoré by ste minuli na účty za energie.

Vytvorte si atmosféru

obrázok

Či už leňošíte pred televíziou, chúlite sa v rohu s novinami, alebo si užívate príjemnú večeru s priateľmi – stačí jedno stlačenie tlačidla a môžete vytvoriť tú správnu atmosférustrong>, vrátane vhodného osvetlenia a teploty. Nič však nie je definitívne, všetky nastavenia sa dajú zmeniť v okamihu. Okrem toho, Niko Home Control dokáže stmievať všetky typy svetelných zdrojov, od tradičných žiaroviek cez kompaktné žiarivky až po LED svetlá. Niko Home Control vždy vytvorí tú správnu atmosféru…

obrázok

Cíťte sa bezpečne a isto za každých okolností

Niko Home Control vám dáva pocit bezpečia za každých okolností, či už ste doma alebo na cestách, pretože systém integruje niekoľko bezpečnostných funkcií, ako sú simulácia prítomnosti osôb, detektory pohybu, zabezpečovacie zariadenia, tlačidlo pre prípad paniky, atď. Môžete úplne pokojne odísť napríklad na dovolenku. Vďaka simulácii prítomnosti osôb sa hýbu rolety a svetlá sa pravidelne zapínajú a vypínajú, takže to vyzerá, ako keby bol niekto doma! S Niko Home Control môžete tiež z jedného centrálneho bodu zapínať a vypínať zásuvky, čím sa znižuje riziko vzniku požiaru a elektromagnetický smog.

Komfortné stmievanie a ovládanie svetiel

Správne osvetlenie je dôležité pre každú domácnosť. Preto je dôležité, aby ste mohli osvetlenie ovládaťstrong> bez toho, aby ste museli zapínať a vypínať všetky vypínače jednotlivo. Pomocou Niko Home Control môžete bez námahy zapnúť akékoľvek zdroje svetla vo svojej domácnosti (LED diódy, úsporné, halogénové a bežné žiarovky) a stmievať dokonca aj najnovšie úsporné lampy, ako sú stmievateľné LED diódy. A vďaka funkcii vytvárania atmosféry si môžete vybrať rôzne nastavenia pre akúkoľvek príležitosť, stačí sa pohrať s farbami a intenzitou osvetlenia.

obrázok

Rozšírte svoju inštaláciu bez vŕtania do stien s bezdrôtovými ovládačmi

Úspornú elektroinštaláciu Niko Home Control môžete vždy rozšíriť pomocou bezdrôtových ovládačov. Je to užitočné najmä na miestach a v situáciách, kedy sekanie či vŕtanie nie je možné alebo žiaduce. Myslite na sklo, mramor, betón... Alebo, ak ešte neviete, kam chcete umiestniť nábytok.

Väčšie pohodlie vďaka prepojeniu s externými senzormi

obrázok

Pripojením externých senzorov merania teploty, vetra, slnka a podobne, do vašej inštalácie, sa optimálne zvýši váš komfort a váš dom sa stane energeticky úspornejší. Napríklad, automatické akcie založené na množstve slnečného žiarenia a rýchlosti vetra. Markíza sa automaticky zatiahne, keď je vnútorná teplota príliš vysoká alebo ak svieti slnko. Naopak, žalúzie sa dočasne vytiahnu, keď za zdvihne prudký vietor. Takisto je možné automaticky zapínať a vypínať vetranie na základe kvality vnútorného ovzdušia, meranej pomocou detektora CO2.

Control 4
Foxtrot
Inels
Niko