Obchod: 0905 256 711
Servis: 0917 342 499
e-mail: ruzvel@ruzvel.sk
Inteligentný dom na dotyk

Produkty

NAD

NAD Electronics: HiFi technika a domáce kiná

Pred 30timi rokmi sme sa v NAD (s pôvodným významom Nová Akustická Dimenzia) rozhodli založiť nový druh audio spoločnosti. Boli sme skupinou veteránov audio priemyslu: výrobcovia, predajcovia, distribútori a predovšetkým poslucháči hudby. Hnala nás vášeň pre vynikajúci zvuk a nechceli sme podľahnúť diktatúre marketingových agentúr a prílišnej prekomplikovanosti audio výrobkov, ktorá v audio priemysle začala prevládať. Chceli sme ľuďom dávať to čo naozaj chceli namiesto toho čo im iný chceli predať.

Tu je rýchly pohľad na to, čo tieto parametre pre nás znamenajú a tiež čo znamenajú pre našich zákazníkov:

Kvalita zvuku a obrazu

V zvukovej elektronike ide hlavne o to, aby krivky signálu, ktoré vychádzajú k reprosústavám boli čo najpodobnejšie, alebo najlepšie identické ako tie, ktoré boli pôvodne nahraté mikrofónmi pri živom vystúpení. Mali by vyzerať úplne rovnako ako tie pôvodné. Mali by mať rovnaké časové a dynamické vzťahy aké mali pri nahrávaní. NAD zariadenia sú navrhnuté a určené práve na to a nevnášajú do tohto procesu žiadne filtre aj keby mali pôvodnú realitu skrášľovať.

Jasne prehlasujeme, že každý NAD komponent je navrhnutý a vyrobený tak aby vás jeho reprodukcia zvuku uspokojila. Aby bola realistická a detailná a aby presvedčivo pripomínala pôvodný zdroj zvuku.

Hodnota

Pri našom podnikaní máme zámer slúžiť inteligentným ľuďom, ktorí chcú minúť práve toľko, koľko je potrebné a nie je im úplne jedno aká je na tovare cenovka. Základným princípom NAD návrhárskej filozofie je pravidlo, že dobre navrhnutý komponent nikdy nemôže stáť viac ako je nevyhnutne nutné. Dúfame, že naši zákazníci dostanú od nás vždy aspoň o trochu viac ako čakali.

Naša logika nám hovorí, že keď navrhujeme zariadenia s maximálnym pomerom hodnoty a výkonu, že takmer vždy navrhujeme vlastne zariadenia s najlepšou reprodukciou v reálnych podmienkach. Pýtate sa prečo?

Jednoduchosť

Pri audio zariadeniach je prílišná komplexnosť nepriateľom dobrej reprodukcie. Každý krok pri vývoji komplikovaných obvodov je ďalšou možnosťou urobiť niečo nesprávne. Môžete tým pridať niečo, čo zdegraduje výslednú presnosť zvuku, možno práve preto, že signál na ceste k poslucháčovi musí tiecť okolo ďalšieho rohu. Z nášho uhla pohľadu často kráča nepotrebné komplikovanie a tým pádom aj navyšovanie ceny s nechceným skreslením niektorých dôležitých parametrov reprodukcie. Snaha o jednoduchosť a zvyšovanie hodnoty prirodzene vedie k tomu spôsobu myslenia, ktorého výsledkom je výnimočnosť.

Jednoduchosť má dve výhody. Jednou je, že keď veci robíte jednoducho a priamo, je oveľa ľahšie a pravdepodobnejšie dosiahnuť optimálnu reprodukciu. Nadbytočné gombíky alebo funkcie do toho vnášajú len ďalší nedefinovateľný zmätok. Za druhé, keď dosiahnete vynikajúci zvuk zo skromne vyzerajúceho audio zariadenia vám prinesie špeciálny druh zadosťučinenia. Každý, kto sa pozrie na jednoduchý tmavý predný panel NAD komponentu z rady Classic vám hneď povie že to je určite NAD.

Keď však ide o reprodukciu zvuku, tak sme všetko, len nie skromní. Každý cent, ktorí sme ušetrili na pozlátkach a nepotrebných ozdobách, ktoré by aj tak zaujali len na pulte supermarketu, sme namiesto toho investovali do extrémne kvalitných súčiastok vo vnútri. Vo vnútri našich tmavošedých krabíc nájdete také súčiastky, ktoré by ste inde našli len vo veľmi drahých zariadeniach. Sústredíme sa do vnútra, kde to má zmysel. A to môžete poľahky počuť.

Control 4
Foxtrot
Inels
Niko